2020-09-06

Zaburzenia integracji sensorycznej. Jakie są objawy?

Zadaniem i rolą rodziców jest dokładnie obserwować dziecko i widzieć, czy rozwija się ono prawidłowo. Kiedy pojawią się pewne problemy z prawidłowym rozwojem dziecka. Rodzice czekają na ten pierwszy moment, kiedy dziecko wypowie pierwsze słowo. Jeśli są pewne opóźnienia rozwoju mowy u dziecka, wtedy mówimy o objawach zaburzeń integracji sensorycznej. Wskazanym miejscem do terapii sensorycznej jest poradnia sensoryczna http://www.trampolina-dzieci.pl/.Problemy z koncentracją. Dlaczego konieczna w takiej sytuacji jest terapia sensoryczna?


Kiedy rodzice zaobserwują u dziecka nieodpowiedni poziom koncentracji, wtedy jest to również objaw zaburzeń integracji sensorycznej. Może w takiej sytuacji pojawić się nieodpowiedni i niewłaściwy poziom aktywności ruchowej. Tych kwestii pod żadnym pozorem nie wolno rodzicom lekceważyć, gdyż jest to ważne z punktu widzenia prawidłowego rozwoju dziecka.Terapia sensoryczna. Czym jest?


Dzięki takiej terapii dziecko czyni pewne postępy i lepiej reaguje na otaczający je świat, co ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju dziecka.

Zobacz także