2020-08-02

Jak wybrać lokaty z najlepszym oprocentowaniem?

Lokaty terminowe pozwalają na przechowywanie pieniędzy w sposób bezpieczny w bankach. Dodatkowo uzyskać można zysk w postaci odsetek od kapitału złożonego w banku w formie depozytu. Jednak uzyskanie zysków z lokat terminowych wymaga znalezienia takich produktów, które dostępne są na maksymalnie korzystnych warunkach.


Oprocentowanie lokat

Coraz trudniej jest znaleźć takie lokaty terminowe, które posiadają bardzo korzystne oprocentowanie. Wynika to z wysokości stóp procentowych, które ustala bank centralny. Jednak zawsze warto poświęcić trochę czasu w celu zapoznania się z różnymi typami lokat oraz poszczególnymi ofertami. Pozwala to często znaleźć takie oferty, które zapewniają dostęp do bardziej korzystnego oprocentowania, które jest kierowane choćby w ramach promocyjnych lokat do nowych klientów banków.


Jak można zwiększyć zyski na lokacie?

Na zyski na lokacie wpływać będzie:

- typ lokaty,

- kapitalizacja,

- wysokość oprocentowania.

Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie lokata standardowa. Wykorzystujące takie narzędzia jak porownywarka lokat można zapoznać się również z ofertami na inne typy lokat, jak progresywne czy dzienna. Zdarza się, że takie lokaty mogą być bardziej korzystne, niż standardowe lokaty terminowe. Za pośrednictwem porównywarki lokat można również znaleźć produkty na specjalnych warunkach, gdzie oprocentowanie się podwyższone w stosunku do przeciętnego oprocentowania lokat na rynku bankowym. Warto również zwrócić uwagę na częstotliwość kapitalizacji odsetek, gdzie codzienna kapitalizacja będzie korzystniejsza niż jedna kapitalizacja na zakończenie umowy lokaty.

Zobacz także